środa, 6 listopada 2013

Fikus benjaminek

Figowiec Benjamiński, to najpopularniejsza odmiana fikusów. Potocznie zwana beniaminkiem :) Charakteryzuje się drobnymi zielonymi listkami. Mój ma już ok 2 m wysokości i mnóstwo zielonych listków:) 

Odpowiednie miejsce

Beniaminki lubią słoneczne, przewiewne miejsca. Należy jednak uważać ze słońcem, bowiem beniaminek jak każda roślina narażony jest na poparzenia słoneczne. Dlatego odpowiednio dozujmy nasłonecznienie :) 

Podlewanie

Beniaminek podobnie jak paprotka lubi mieć stale wilgotne podłoże. Nie możemy dopuścić do przeschnięcia jak również przelania, gdyż nasz fikus najprawdopodobniej zareaguje zrzucaniem liści.

Temperatura

Beniaminek nie należy do wymagających. Optymalna temperatura to ok 15-20 stopni.

Zraszanie

Fikus Beniaminek podobnie jak paprotka lubi zraszanie. Swoje fikusy zraszam co drugi dzień. Stałe nawilżenie sprawia, że mój fikus wypuszcza nowe liście, które zagęszczają koronę beniaminka.

Przesadzanie

Beniaminka przesadzamy zazwyczaj co dwa-trzy lata, lub kiedy zauważymy, że korzenie naszego fikusa zaczynają wystawać. Nie przesadzajmy z wielkością doniczek, gdyż fikus w zbyt dużej doniczce może zwiększyć swój system korzeniowy, który ogranicza wzrost rośliny.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz